Polecamy Wam dwa ciekawe wydarzenia odbywające się w Teatrze Śląskim.

W GŁOWIE W

fot.Materiały Prasowe Teatru Śląskiego

Polsko-włoski spektakl inspirowany “Wariatem i zakonnicą”. Tekst Davide Capostagno stanowi podróż w głąb szalonego umysłu Walpurga-Rossi. Na swojej drodze spotykamy jego alter-ego, przyglądamy się nawykom, obsesjom i narcystycznej naturze tego niezwykłego artysty i wizjonera. Utrzymany w konwencji parodii i groteski spektakl włoskiego Mangrova Teatro to autoironiczna opowieść o świecie sztuki, wypełniona postaciami znanymi z tego słynnego dzieła Witkacego.
Pokaz spektaklu realizowany jest ze środków Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie – jedno z przedstawień w cyklu polskich prezentacji obędzie się w Katowicach na Scenie w Malarni 7 marca (sobota), o godzinie 19.30.

bilety 20 i 15 zł
Davide Capostagno reżyseria i opracowanie dramatu
Beata Dudek, Davide Capostagno 
obsada

MACHO DAY! FRYDERYKI 2020 w Teatrze Śląskim
spektakl „Psubracia” oraz koncert zespołu Max Bravura na Scenie w Malarni

12 marca godz. 16.00 / Scena w Malarni (spektakl ok. 70 minut + krótka przerwa techniczna + koncert)

Improwizują, mieszają rytmy i grają na emocjach widzów. Siedmiu facetów na scenie, gitary w kącie i perkusja. Spektakl „Psubracia” (tekst Artura Pałygi i reżyseria Mateusza Znanieckiego) to opowieść inspirowana kinem Quentina Tarantino. Opowieść o mężczyznach, którzy pomiędzy kolejnymi piwami nie tylko rozmawiają o kobietach i opowiadają sobie dowcipy, ale też planują wielki skok. Jak mogą ze sobą współpracować, skoro nie mogą używać własnych imion? Co jeśli wpadną w policyjną zasadzkę? I przede wszystkim: czy w takiej zbieraninie typów spod ciemnej gwiazdy można sobie wzajemnie zaufać? W skład scenicznej ferajny wchodzą:Bartłomiej Błaszczyński (Szeryf/perkusja), Dariusz Chojnacki (Ksiądz), Grzegorz Przybył (Cebula), Michał Rolnicki (Rolnik/gitara elektryczna), Marcin Szaforz (Ochroniarz Mirek), Antoni Gryzik (Boss) oraz Mateusz Znaniecki (Spoko/gitara basowa).

Po spektaklu 12 marca 2020 w związku z wydarzeniem artystycznym FRYDERYKI 2020 w Katowicach zapraszamy na drugą część muzyczną –  występ zespołu Max Bravura – niezależnego zespołu ze Śląska założonego przez frontmana i wokalistę, Macieja Wachowiaka. Zespół brał udział m.in. w finale projektu „Dzielnica Brzmi dobrze” oraz zagrał koncert w radiowej „Czwórce” w cyklu „Będzie głośno”, w którym prezentowani są najciekawsi muzyczni debiutanci z całej Polski. O swoim graniu piszą, że to surowe opowieści zamknięte w dyskretne melodie – od gitarowego folku przez wave’ową nostalgię po post-punkową energię. Zespół w swojej szalonej twórczości łączy rock’n’rolla spod znaku Beatlesów, eklektyzmu Davida Bowiego kończąc na porównaniach z tak kontrastującymi grupami, jak LCD Soundystem i Joy Division.


Spektakl i koncert są częścią programu Fryderyki Festiwal, wydarzenia towarzyszącego 26. gali rozdania nagród muzycznych Fryderyki 2020, odbywającej się w województwie śląskim.

bilety w cenie: 20 i 30 zł

Szczegóły na: https://www.teatrslaski.art.pl/

W artykule wykorzystano materiały prasowe organizatora.

Kategorie: Kultura